Dakar Academy

HOŁOWCZYC DAKAR ACADEMY to cykl szkoleń dla kierowców, przygotowujący do rajdowej jazdy samochodem terenowym. Szkolenie podzielone jest na 2 poziomy.

STEP I dedykowany jest dla osób, które po raz pierwszy stykają się z rajdami terenowymi i chcą zdobyć podstawowe umiejętności, które pozwolą im na swobodne wejście do świata offroadu. Dzięki takiemu kursowi będą mogli zgłębiać swoją pasję, pewnie stawiając pierwsze kroki, pod okiem Krzysztofa Hołowczyca.

STEP II przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych kierowców, którzy myślą o startach w rajdach terenowych i Cross Country. Trenując pod okiem jednego z najlepszych kierowców dakarowych, będą mogli podnieść swoje umiejętności rajdowe do poziomu, który pozwoli na podjęcie rywalizacji sportowej na rajdowych trasach.

STEP I

To jednodniowa impreza, będąca pierwszym spotkaniem z samochodem rajdowym Cross Country i dająca przedsmak prawdziwych rajdów terenowych. Uczestnicy mają możliwość posmakowania wyjątkowej dyscypliny pośród rajdów samochodowych, jaką jest Cross Country, a wszystko to pod czujnym okiem Krzysztofa Hołowczyca.

Uczestnicy przechodzą szkolenie w małych grupach 4 - 6 osobowych.

Przejazdy odbywają się samochodem rajdowym Toyota Land Cruiser VDJ 120 T2, w pełnej specyfikacji rajdowej.

Trening zorganizowany jest po terenowych odcinkach specjalnych, zlokalizowanych w pobliżu Olsztyna.

W programie szkolenia znajdują się:

 • zapoznanie ze specyfiką rajdów Cross-Country
 • zapoznanie z budową samochodu rajdowego klasy T2
 • poznanie techniki jazdy samochodem klasy T2
 • jazdy szkoleniowe z instruktorem
 • każdy uczestnik szkolenia pokona za kierownicą rajdowej Toyoty  Landcriuser T2 dystans około 30 km
 • w trakcie szkolenia przewidziany jest lunch
 • na zakończenie wyjątkowa przygoda, jaką jest jazda w roli pilota, z Krzysztofem Hołowczycem

Koszt udziału 1 uczestnika to 4.000 zł netto. Cena zawiera obsługę samochodu rajdowego oraz ubezpieczenie uczestników szkolenia.

STEP II

 To dwudniowe szkolenie w zakresie doskonalenia techniki jazdy samochodem rajdowym Cross-Country, skierowane do kierowców posiadających podstawy jazdy samochodem terenowym i mających ambicje sportowe. Uczestnicy tego szkolenia mają możliwość, pod okiem Krzysztofa Hołowczyca , opanowania podstawowych technik jazdy samochodem rajdowym na zamkniętych odcinkach szutrowych i off-roadowych. Tego rodzaju szkolenie podniesie umiejętności rajdowe, które są niezbędne przy startach w różnego rodzaju imprezach rajdowych.

Uczestnicy przechodzą szkolenie w małych grupach 2-3 osobowych.

Przejazdy odbywają się samochodem rajdowym Toyota Land Cruiser VDJ 120 T2, w pełnej specyfikacji rajdowej. Trening zorganizowany jest po terenowych odcinkach specjalnych, zlokalizowanych w pobliżu Olsztyna lub na terenie poligonu wojskowego, np. w Drawsku Pomorskim.

Program szkolenia przewiduje:

 • określenie poziomu umiejętności i posiadanej techniki jazdy
 • zapoznanie z budową samochodu rajdowego klasy T2
 • doskonalenie techniki jazdy samochodem klasy T2
 • jazdy szkoleniowe z instruktorem
 • każdy uczestnik szkolenia pokona za kierownicą rajdowej Toyoty dystans około 70-100 km
 • w trakcie szkolenia przewidziany jest lunch
 • druga część szkoleniowa obejmuje zarówno jazdę w roli pilota z Krzysztofem Hołowczycem, jak i samodzielne jazdy szkoleniowe z instruktorem

Koszt szkolenia dla 1 uczestnika to 14.000 zł netto. Cena obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, obsługę samochodu rajdowego oraz ubezpieczenie uczestników szkolenia.

Go to top